FIGURIN, porslin, rokokostil. Troligen Tyskland och 1800-talets andra hälft.

Föreställande ett kurtiserande par vid fågelbur. Monterad på svängd och genombruten mässingssockel. L 22, h 16.

Slitage, enstaka nagg.

Utropspris
5 000 SEK