PARTI KERAMIK, 5 st, Rörstrand, Marieberg, Höganäs, 1700-1800-tal.

Udda kopp resp cremekopp från Marieberg, udda tallrik av flintgods med gallerkant, Rörstrand omkring 1800, udda assiet med sjömotiv i blått, Rörstrand 1800-talets första hälft, gulglaserat fat med dekor av ängel, Höganäs 1800-talets andra hälft. Diam 20-24. H 2-8.

Slitage, nagg, skador och sprickor.

Utropspris
2 000 SEK