SKÅP, "Krus" Yngve Ekström, Westbergs Möbler AB i Tranås, 1950-tal.

Tudelat. Teak, fronten med reliefdekor av ansikte samt olika hushållsföremål, nederdel med inredning av två lådor och hyllplan bakom två dörrar, överdel med inredning av hyllplan bakom två dörrar. L 100, B 43, H 174. Nyckel finns.

Repor. Nyckel finns.

Utropspris
9 000 SEK