BESTICK, silver, mestadels Tornedalen. 1900-tal. Total vikt 274g.

Sked, märkt HAK, Ädelmetallsmide LH Hellberg AB, Haparanda, 1970. L 19,5.
Tårtspade, märkt GRL, Eric Lindbäck, Haparanda, 1920. L 24.
TÅRTSPADE, märkt OTS, E. Estaverfeldts F. Carl M. Svensson, 1948. Östersund.
Sked, märkt COP, CO Persson AB, Haparanda, 1948.
Sked, märkt Juhils Kauiokeino 830S. L 14,5.

Bruksslitage. Två silverringar fattas på dn stora skeden.

Utropspris
1 500 SEK