SOFFA, skinnplymåer,Peter Hvidt och Orla Moelgaard-Nielsen för France & Son, Danmark, 1950-60-tal.

Stomme av teak, lösa stoppade plymåer med klädsel av svart skinn. L 200, B 79, H 78.

Bruksslitage. Slitage i klädseln. Märken.

Formgiven 1957.

Utropspris
500 EUR