PALL, ostasien 1800/1900-tal.

PALL, ostasien 1800/1900-tal.

Rödmålad med floral dekor, ovansidan med figurscen. Fem svängda kopplade ben. H 47.

Ställvis hårt slitage, färgbortfall, sprickor, skador. Färgflagor och mindre delar medföljer.

Utropspris
1 000 SEK