TALLRIKAR, 6 st, porslin, "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark, 1947.

Polykrom dekor av olika blommor, förgylld profilerad kant. Signerade med modellnummer 3573. Diam 20.

Obetydligt slitage.

Utropspris
9 000 SEK