BESTICK, bestickuppsättning, 34 delar silver och 52 delar nysilver. Bla CG Hallberg o AG Duvfa, 1800 och 1900-tal.

Silver: modell Olga, 2 matgafflar, 2 matskedar, 2 matknivar (blad i rostfritt stål), 6 bordsgafflar, 6 bordsskedar, 13 Smörgåsgafflar, CJ grönvall, CG Hallberg, C Hammer, bla 1850, 1868, 1882, Modell gammal fransk, 7 teskedar, 1947. Nysilver: modell gammal fransk, 2 uppläggningsgafflar, 8 matskedar, 8 matgafflar, 16 fiskknivar, 15 fiskgafflar, 1 fiskgaffel, 1 fiskkniv, AG Duvfa, AW Möller. Uppläggningssked snäckmodell. Tot.vikt silver:ca 1400g.

Monogramgravyr. Slitage.

Utropspris
7 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

561. Isaac Grünewald, Utsikt över Kornhamnstorg och från balkongen på Katarinavägen.
Utropspris
200 000 - 225 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK