SABEL, Sverige, m/1852.

SABEL, Sverige, m/1852.

Mässingsfäste med dekor av tre kronor. Rak klinga. L 90.

Slitage. Lagningar. Spetsen nedslipad.

Utropspris
1 200 SEK