BIBEL, KARL XII:s, "Biblia thet är all then heliga skrift...", Stockholm 1703.

Folioformat i helfranskt skinnband från 1700-talets första hälft med upphöjda ryggbind och präglad samt förgylld dekor. Illustrerad med porträtt av Karl XII.

Slitage, skador, ej fullständigt genomgången.

Utropspris
5 000 SEK