GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-talets första hälft.

Bukig form med indragen hals och genombrutna hänklar. Polykrom dekor av bl.a. vaser och krukor. H 61.

Obetydligt nagg, smärre slitage.

Utropspris
600 SEK