3 DAMFICKUR + SIGILL, guld, emalj, agat.

Damur i guld, Doehner Geneve, emaljdekor på bakstycket, nyckel. Diam. 2,1 cm. 1800-talets senare hälft. Originaletui i läder.
Dubbelsigill, guld, skiktagat, mossagat. Initialerna MW. PÅ baksidan texten " Mitglieder des namenlosen Klubs" zum 22. maerz 82. Slutet av 1800-talet.
Fickur 18K Aero Watch, Neuchatel. Diam. 3,0 cm. Medlet på 1900-talet.
Fickur 14K Leopard, Schweiz. Diam.2,8 cm. Medlet på 1900-talet.

Bruksslitage. Uren går. Skicket är inte undersökt.

Utropspris
400 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

952. Pablo Picasso, "La famille du saltimbanque".
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
Budhistorik
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
Aktuellt bud:
40 000 SEK