FICKUR, 3 st, i silver. England sent 1700-tal, England tidigt 1800-tal, Tyskland sent 1800 tal.

1) Norton, London 1770-94 Ø 5,8 cm.
2) Grawell & son, London 1820-50 Ø 6 cm.
3) Pegasus, Tyskland Ø 5,8 cm. Medföljer 2 klockkeder + nyckel

Slitage, emaljskador, små bucklor i boetten.
Ej funktionstestade.

Utropspris
300 EUR