GLASSERVIS, 99 delar. 1800/1900-tal.

Glasservis med gulddekor. Delvis fasett slipat.
Champagneglas 22st.
Selterglas 23 st.
Likörglas 16 st
Rödvinsglas 20 st
Vitvinsglas, 18 st
H 20-9.

Smärre slitage.

Proveniens

Enligt uppgift från säljaren har servicen varit med i filmen "Fanny och Alexander". (Dopscenen)

Utropspris
4 500 SEK