Smycken
258510

SMYCKESET, 3 delar, silver 830, Jorma Laine, Finland, 1960-70-tal. Vikt 44,2g.

Armband, länk av runda plattor med genombruten dekor, l 19,5. Ring, öppen skena, min 17,75/56. Örhängen, ett par, stift, diam 1,8.

Obetydligt slitage. Stift något sneda.

Utropspris
1 500 SEK