TERRIN SAMT SKÅL, porslin, rokokostil, Berlin Tyskland. Sent 1800-tal till tidigt 1900-tal.

Terrin med floral reliefdekor, tre handtag, diam 17,5, h 18. Saladjär, målad floral dekor, l 28.

Slitage, enstaka nagg.

Utropspris
100 EUR