Möbler Speglar
26055
SPEGEL, sengustaviansk, omkring 1800.
Spegel, sengustaviansk, omkring 1800

Rak form. Förgylld och bronserad. Tvådelat gammalt spegelglas. Krön dekorerad med lejonmaskaroner och blomstergirlanger samt akantusblad. H 216

Slitage och obetydligt omarbetad. Smärre färgbortfall.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
12 000 SEK