SPEGEL, sengustaviansk, omkring 1800.

Rak form. Förgylld och bronserad. Tvådelat gammalt spegelglas. Krön dekorerad med lejonmaskaroner och blomstergirlanger samt akantusblad. H 216

Slitage och obetydligt omarbetad. Smärre färgbortfall.

Utropspris
12 000 SEK