26091
SKÅL MED LOCK, porslin, Kina, 1900-tal.
SkÅl med lock, porslin, kina, 1900 tal

Polykrom dekor av körsbärsträd med figurscener i förgrunden. Lock med bronserad knopp. Hänklar. Diam. 26.

Smärre slitage i bronsering. Enstaka nagg.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 200 SEK