KANDELABRAR, ett par, porslin, Meissen, troligen omkring sekelskiftet 1900.

Rikt dekorerade skaft med barn och attribut, blommor. Löstagbara överdelar med fyra ljusarmar. H 51.

Slitage, nagg, lagningar, skador och dekorbortfall.

Utropspris
12 000 SEK