MAT- och KAFFESERVIS, 82 delar, porslin, "Maria", Rosenthal. 1900-talets andra hälft.

12 kaffekoppar med fat.
11 tekoppar med fat. 1 fat extra.
11 assietter.
11 kuverttallrikar.
12 mat tallrikar.
12 djupa.
Kaffekanna med lock.
Gräddkanna.
Såsskål.
6 uppläggningsfat. Olika storlekar.
Soppterrin.
Sockerskål med lock.
2 karotter.

Bruksslitage. Locket till soppterinen gammal lagning. Flisa ut locket på kaffekanna. Nagg på assiett.

Utropspris
2 000 SEK