KUNGÖRELSER OCH SMÅSKRIFTER ca 25 st SAMT BOK, Sverige 1700-tal till tidigt 1800-tal.

Bla Kongl Majts nådige förordning om dyrkars samt nycklars olofliga giörande och bruk, 1756.
"Schwedische Bibliothec..." utgiven av Christian Nettelblad, Stockholm 1728.

Slitage, ej genomgångna, boken första delen av fem volymer och saknar bokband. Ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK