SERVISDELAR, 71 st, porslin, "Empire", Bing & Gröndahl.

Kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, vas, ett par ljusstakar, salt- och pepparströare, 2 tandpetarställ, 6 askfat, 5 serveringsfat, terrin, 12 koppar med fat, 1 + 12 assietter, 12 tallrikar samt 12 djupa tallrikar.

Lättare bruksslitage. En kopp med nagg.

Utropspris
4 000 SEK