SEKRETÄR, Louis XVI stil, 1900-tal.

Rak form. Dörrpar, ovanförliggande fällskiva. Högst upp en låda med marmorskiva. Med lönnfack. Rikfloral intarsiadekor med bandrosett. L 93, b 37, h 140. Nyckel finns.

Slitage, repor. Låst.

Utropspris
8 000 SEK