STOLAR, 4 st, samt SOFFA, D.G. Fischel Sohne samt Thonet, 1900-talets första hälft, Tyskland.

Formböjt, mörkbetsat trä, med svart skinnklädsel. Soffan samt vissa stolar etikettmärkta.

Senare klädsel. Skador, lagningar, slitage. Enstaka klädsel trasig, soffan med stora lagningar på ena kortsidan och lagning på en långsida.

Utropspris
4 000 SEK