LJUSPLÅT, barock, delvis 1700-tal.

Försilvrat mässing. Medaljong med figur, barn sittande på fågel. Krans av stiliserande växter. Senare krön i form av krona. Ljusarm.

Kompletterad. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK