BARNSTOL samt FOTPALL, Karl Johan, 1800-talets mitt.

Furu. Stol med delvis peltaformad rygg utåt svängda sabelben. Sammanfogad med tappar.
Löstagbar sits. Fotpall med lätt svängda ben sammanfogad med tappar.

Slitage, repor.

Utropspris
1 800 SEK