KANDELABRAR, ett par, Tyskland/Holland, 1800-talets slut.

På svart stensockel, med patinerad mässingsarmatur. 5 ljusarmar. Harpan på toppen är avtagbar. Rikt dekorerad, figurscen med putti. H 55.

Lös dekordel. Dekoren med slitage. Bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK