PARTI SILVER/NYSILVER, 6 delar, bl.a. St. Petersburg, sent 1800-tal till 1900-talets andra hälft.

Saltkar av silver i form av flätad korg, vikt 38 gram. Berlock av silver Ryssland. Servettring nysilver. Äggkopp med sked i nysilver. L 1,5-11.

Slitage, repor.

Proveniens

Finlands president Urho Kekkonen(1900-1986). Enligt uppgift.

Utropspris
120 EUR