SALONGSMÖBEL, 5 delar, Louis XVI-stil, 1800-tal.

Bronserad. Soffa samt 4 karmstolar. Stoppad sits, rygg och armlän. Skuren dekor samt kannelerade ben. Soffa l 165.

Slitage och skador. Två ben på soffan löst. Två knoppar saknas på en karmstol och ett ben löst på en. Limmade knoppar. Smutsigt samt släppta sömmar på tyget.

Utropspris
6 000 SEK