Karel Skreta

(Tjeckien, 1610-1674)
Karel Skreta
(Tjeckien, 1610-1674)

KAREL SKRETA, hans krets, olja på duk, ej signerad.

Herdarnas tillbedjan. 96 x 78 cm.

Uppfodrad duk. Lagningar och retuscher. Krackelyr. Ytsmuts. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK