AUTOGRAFER, 27 st, mest Sverige och kungliga, egenhändigt signerade, tidigt 1900-tal till 1900-talets andra hälft.

På bla brev, vykort och böcker. Prins Carl, Prins Oscar Bernadotte i boken "Då Gud kallar", Carl Jr resp hans fru Elsa Bernadotte, Ärkehertig Otto av Habsburg, Prins Wilhelm i boken "Svarta noveller" 1924, Lennart Bernadotte i boken "Kungen i bild", Prinsessan Margaretha av Danmark född Prinsessa av Sverige och Norge, på personligt brevkort, Sigvard Bernadotte på korrespondenskort, Prins Bertil av Sverige, Prinsparet Vittorio Emanuele och Marina av Savoyen, Husebyfröken Florence Stephens, Emma Zorn.
Brefkortsalbum med 43 st vykort med bla Drottning Victoria av Sverige samt Prinsparet Wilhelm och Maria, Kronprinsessan Margareta mfl.
Detaljerad förteckning medföljer.

Ej genomgångna.

Utropspris
3 500 SEK