TESERVIS, 3 delar, silver, nyrokoko, J McKay, Edinburgh 1840, WJ&S, London, 1906-07. Totvikt ca 1600g.

Bukig form, driven dekor i form av blommor och kartuscher. Tekanna med lock, bendetaljer i hänkel, stpl 1840-tal. Sockerskål med hänklar rester av invändig förgyllning, gräddkanna. H 14-17.

Slitage. Monogramgravyer. Bucklor.

Utropspris
10 000 SEK