PARTI SILVER, 6 delar, silver, bl a Johan Henrik Schvart, Karlskrona 1825. Tot vikt 647 g.

Dosa med lock, Johan Henrik Schvart, Karlskrona 1825. Skål på fyra ben, otydlig stämpel, Stockholm 1931. Skål med symetrisk floral dekor, GAB, Stockholm 1948. Liten bägare, Råströms Silver & Nysilverfabrik, Stockholm 1950. Bägare, otydlig stämpel, svensk, 1879. Bägare, otydlig stämpel, svensk, 1880. H 3-7,5.

Gravyr. Bucklor. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK