SOPPSLEV SAMT BÅLSLEV, 2 st, silver, bl a Johan Wilhelm Zimmerman, Stockholm 1804. Tot ca 242 g.

Svarvat resp snidat träskaft. En med slät dekor, en med snäckskalsdekor, invändigt förgylld. L 41-42.

Sprickor i trä. Knopp saknas. Bucklor.

Utropspris
3 000 SEK