PARTI SILVER, 6 delar. Bla K Andersson, 1800-1900-tal. Ca 1102g.

Skål på fot, K Andersson, Stockholm, 1912. Diam 26. Fat med konturerad kant, Bernt Erlandsson, Kristianstad, 1912. Diam 22,5. Skål på låg fot med dekor av girlander, C G Hallberg, Stockholm, 1911. Diam 13, h 6. Skål på fot med rik dekor, otydliga stämplar. Diam 13,5, h 7,5. Dosor, ett par, rak form med rikt driven dekor på locket. Okänd mästare, Stockholm, 1857. Diam 5, h 3.

Slitage. Repor. Den mindre skålen på hög fot, sprickor.

Utropspris
4 000 SEK