SKÅP, "Haga", Carl Malmsten, för Nordiska Kompaniet, ca 1924.

Bonad björk. Dörrar med inläggningar. Inredning med hyllplan. Bakstycket brännmärkt "CM" samt brickmärkt "AB Nordiska Kompaniet R 29136- 4 30"L 108, b 50, h 130. Nyckel finns.

Bruksslitage. Inredning ställvis med fuktskador.

Utropspris
6 500 SEK