KONSOLBORD, gustavianskt, 1700-talets senare del.

Förgyllt och bronserat. Halvrund form. Skuren dekor samt i pastelage. Skiva i grå kalksten. L 83, b 42 h 80 cm

Senare skiva, smärre dekordel saknas, slitage, sarg med bräckagelagning.

Utropspris
20 000 SEK