PARTI SILVER, 30 delar, bl a GAB, Stockholm 1958-1967. Tot vikt ca 655 g.

Större bägare, GAB, Stockholm 1926. Mellan bägare, GAB, Stockholm 1912. Liten bägare, H Müllers Eftr, Stockhom 1950. Liten bägare, otydlig stämpel, 1905. 12 kaffeskedar, GAB, Stockholm 1958-1967. Bordsgaffel, C.G. Hallberg, Stockholm 1927. 2 bordsskedar, C.G. Hallberg, Stockholm 1929 samt 1946. 2 dessertskedar, C.G. Hallberg, Stockholm 1931 samt 1946. 4 kaffeskedar, C.G. Hallberg, Stockholm 1937-1951. Moccasked, C.G. Hallberg, Stockholm, 1940. Kaffesked, G H Markenius, Stockholm 1949. Dessertsked, otydliga stämplar, 1848. Fruktkniv, otydlig stämpel, Stockholm 1846. Kaffesked, otydlig stämplar. Brevkniv, nysilver, 1910/20-tal. Brevkniven ej vägd.

Gravyr. Bucklor. Slitage

Utropspris
3 500 SEK