VÄGGLAMPOR, 4 st, troligtvis glas av Glössner & Co, 1900-tal.

Glas med blästrad dekor med motiv av Bellman, Fader Berg, Ulla och Fredman. H 33.

Senare upphängningsfodral. Bruksslitage, två delar med nagg. Ej funktionstestade. Fodral med sprickor på baksidorna.

Proveniens

Har enl. uppgift hängt på restaurang W6, Stockholm.

Utropspris
3 000 SEK