SPEGEL, Karl Johan, Bylanders art, Lindome, 1800-talets fösta hälft.

Mahognyfanér resp mahognyimiterande bemålning, förgyllda resp bronserade dekordetaljer. Tympanonformat krön. H 100.

Slitage, sprickor, kompletterad och delvis renoverad. Anlupet kvicksilverglas.

Utropspris
2 500 SEK