SERVISDELAR, 17 st, porslin, Edvard Hald Karlskrona, 1930/40-tal.

6 tekoppar med fat, 11 assietter. Ljusgrön, nyponröd, påskgul och brun glasyr, invändigt förgylld. Koppar h 6, assietter diam 19.

Slitage.

Utropspris
1 200 SEK