Mässingsfäste, dekor av lejonhuvud. Invändigt med gravyr "landsfogden Göteborgs och Bohus län". Klinga med förgylld dekor "konungen och fäderneslandet". Läderbalja med mässingsbeslag med bladdekor. L 93.
Slitage. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.