SERVISDELAR, 88 st, "Koka blå" Hertha Bengtsson, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

21 djupa tallrikar.
9 äggkoppar.
2 mindre djupa tallrikar.
Skål med lock.
Kaffekanna.
Tillbringare.
10 lockkarotter.
3 frukostskålar.
11 formar.
3 uppläggningsskålar.
7 uppläggningsfat.
12 mindre tallrikar.
7 mattallrikar.

Bruksslitage. 7 delar med sprickor. 3 delar med flisor.

Utropspris
5 000 SEK