Madeleine Pyk – en samling F769

SÄNGBORD, ett par, rokokostil, 1900-talets slut.

Betsat trä. Svängda ben. En märkt NM SVENSKA ORIGINALMODELLER FRÅN 1700-TALET. NATIONALMUSEUM. MOVE MÖBLER AB. L 42, B 34, H 92.

Bruksslitage. Smärre märken och repor.

Utropspris
4 000 SEK