BYRÅ, rokoko, Johan Magnus Ek (mästare 1765-95), Stockholm.

Fanerad med bl a valnötsrot. Rik intarsiadekor. Beslag av förgylld mässing. 3 lådor. Sign "ME". L 103, B 46, H 82.

Renoverad, kompletterad, fanerskador, fanerlagningar.

Utropspris
25 000 SEK