Madeleine Pyk – en samling F769

GLASSERVIS, 64 delar, 1900-talets andra kvartal.

11 grogglas.
12 vinglas.
11 seltersglas.
12 snapsglas.
11 mindre likörglas.
7 likörglas.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter.
6 delar med kantnagg, en del med fotringsflisa.

Utropspris
2 000 SEK