Collier L 40. Brosch samt brosch / hängsmycke. L 6,5 resp 4,2. Armlänk, diam ca 6,5. Örhängen med skruv. L ca 2.
Bruksslitage. Lagningar. Skador. Granat saknas på armlänken.