SOFFA, "Keflavik", Sigurdur Gustafsson, Källemo AB, 2000-tal, sign o numr 11/99.

Maghogny. Klädd i blått skinn. Baksidan av svärtat stål. L 154.

Modellen formgiven år 2000.
Sigurdur Gustafsson växte upp på norra Island och vid stranden fanns en ”båtkyrkogård”. De uppdragna båtarna och naturens påverkan på dessa fascinerade honom tidigt.
Stommen tillverkades på ett båtbyggeri då produktionssättet är detsamma som när man producerar en båt (spant mm).

Konditionsrapport

Smärre slitage. Repa på krönets baksida.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss