TALLRIKAR, 6 st, flintgods, "Löja", Stig Lindberg, Gustavsberg.

Handmålad dekor i färger, alla med olika motiv. Stämpelsignerade GUSTAVBERG FLINT PORSLIN LÖJA STIG L. Numrerade I, IV, V, VI, VIII, IX. Diam 24,5.

Smärre slitage. En med krackelerad glasyr.

Utropspris
2 000 SEK